Блінкен: Росія все ще може обрати дипломатичне рішення щодо України

Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що Росія все ще може обрати дипломатичне рішення щодо України на переговорах, які відбудуться наступного тижня в Європі, але попередив, що Сполучені Штати не виконуватиме вимоги Москви.

«Ми готові рішуче відповісти на подальшу російську агресію. Але дипломатичне рішення, як і раніше, можливе і переважно, якщо Росія зробить такий вибір», — сказав Блінкен, виступаючи на прес-брифінгу в Держдепартаменті напередодні двосторонніх американсько-російських переговорів, які відбудуться у понеділок у Женеві.

Блінкен сказав, що Росія, яка зосередила десятки тисяч військовослужбовців уздовж кордону з Україною, «морить голову» усьому світу, висуваючи свої вимоги щодо питань, пов’язаних із європейською безпекою.

«Ніхто не здивується, якщо Росія влаштує провокацію чи інцидент, а потім спробує використати це для виправдання військового втручання, сподіваючись, що до того часу, коли світ зрозуміє, що це було хитрощами, буде вже надто пізно», – сказав Блінкен.

Росія запропонувала провести переговори після того, як Москва висунула щодо США та НАТО вимоги, що включають гарантії того, що НАТО не буде розширюватися на схід, і що до складу альянсу не будуть включені Україна та інші колишні радянські республіки.

«Я думаю, що це, безумовно, частина сценарію — скласти список абсолютно марних вимог, а потім заявити, що інша сторона не виявляє інтересу, і потім використати це як виправдання для агресивних дій, – сказав Блінкен. – Але в тому й річ, що в Росії добре знають, які пропозиції заздалегідь приречені на провал

Блінкен сказав, що у центрі уваги під час переговорів буде «агресія Росії щодо України».

«Ми не відволікатимемося від цього питання. Тому що те, що відбувається в Україні, стосується не тільки України, це частина ширшої моделі дестабілізуючої, небезпечної та часто незаконної поведінки Москви, яка намагається створити сферу впливу, що охоплює країни, що колись перебували під владою Радянського Союзу», — сказав Блінкен.