США не змінять позицію щодо військової присутності в Європі – Пентагон

Адміністрація США не розглядає можливості скорочення американської військової присутності в Європі або зміни позиції з цього питання. Про це заявив у суботу прес-секретар Пентагону Джон Кірбі.

Напередодні телеканал NBC з посиланням на знайомі з позицією американської влади джерела повідомив, що представники Вашингтона на майбутніх консультаціях з РФ у Женеві готові обговорити перспективи скорочення військової присутності США на сході Європи за умови, що Москва також виявить готовність до таких кроків.

“З’явилися деякі повідомлення від телеканалу NBC про варіанти дій, які США розглядають напередодні переговорів із Росією. Можу недвозначно заявити, що ми не розглядаємо можливість скорочення чисельності військ у Європі або зміну позиції з цього питання”, – написав Кірбі у своєму акаунті у Twitter.

Представник оборонного відомства США додав, що США також не планують змінювати чисельність своїх сил у країнах Балтії та Польщі.

Наступного тижня Росія та США проведуть у Женеві черговий раунд діалогу про стратегічну стабільність, після якого у Брюсселі відбудеться засідання Ради Росія-НАТО, а у Відні – консультації на майданчику Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

Наприкінці 2021 року Росія опублікувала проекти договору зі США та угоди з НАТО щодо гарантій безпеки. Москва, зокрема, вимагає від західних партнерів юридичних гарантій відмовитися від подальшого розширення НАТО на схід, від приєднання до блоку України та від створення військових баз у пострадянських країнах.