Віце-прем’єр Молдови обговорив із заступником голови НАТО питання безпеки

Питання безпеки в ЄС і відносини з Росією обговорили в ході телефонної розмови віце-прем’єр, глава МЗС Молдови Микола Попеску і заступник генсека НАТО Мірча Джоане.

Про це Попеску поінформував у понеділок на своїй сторінці у Facebook.

“Щодо переговорів альянсу з Російською Федерацією, які повинні бути транспарентними, наша країна виступає за всеосяжний і інклюзивний діалог з питання зміцнення безпеки в Європі з урахуванням позицій всіх зацікавлених країн, у тому числі і нашої”, – повідомив Попеску.

У розмові з Джоане Попеску підтвердив позицію Молдови “про необхідність поваги нейтралітету і виведення російських військових з Республіки”. Говорячи про співпрацю з НАТО, віце-прем’єр Молдови зазначив, що ці устремління проєвропейського уряду в Кишиневі не суперечать нейтральному статусу. “Нейтралітет не означає необхідність ізоляції і не повинен заважати нам розвивати відносини в тих сферах, які відповідають нашим національним інтересам”, – зазначив віце-прем’єр.

Молдова взаємодіє з НАТО в рамках індивідуального плану партнерства. У Кишиневі також діє інформаційний центр Альянсу, а в грудні 2017 року тут відкрилося бюро зі зв’язків з НАТО.

Раніше президент Молдови Майя Санду висловила зацікавленість у підтримці з боку НАТО реформ в країні і модернізації молдавської армії.