25 січня розпочинається зведення постійного загородження на кордоні Польщі та Білорусі

Зведення постійного загородження на кордоні Польщі та Білорусі розпочнеться орієнтовно 25 січня.

Як пише TV Republika , про це заявила речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська, передає Укрінформ.

“Приблизно 25 січня буде передано будівельні майданчики під здійснення подальших будівельних робіт”, – зазначила вона.

За словами речниці, до кінця цього тижня виконавці мають надати технічну документацію щодо спорудження перших фрагментів “стіни”.

Як відомо, нещодавно Прикордонна служба Польщі підписала три угоди щодо будівництва постійного загородження на кордоні з Білоруссю.

Паркан заввишки п’ять метрів простягнеться на 186 кілометрів. Для прискорення будівництва цю відстань поділять на чотири частини. Роботи на всіх ділянках вестимуть одночасно.

Сталеві конструкції для загородження випускатиме консорціум із трьох компаній – Polimex Mostostal, Mostostal Siedlce і Węglokoks. Будівельні роботи виконуватимуть компанія Budimex (105,5 км) та консорціум фірм Unibep i Budrex (80,7 км).

Загальна вартість проєкту разом із технічним оснащенням сягне 1,6 млрд злотих – близько $400 млн. Роботи планують завершити до червня.

Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі ускладнилася у листопаді, коли до кордону з Польщею з білоруського боку підійшли кілька тисяч мігрантів із країн Близького Сходу, які бажають перебратися до ЄС. Польські офіційні особи назвали те, що відбувається, найскладнішим моментом з початку кризи на кордоні.

Польща, Литва і Латвія останніми місяцями фіксують потік нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. У Євросоюзі звинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу та Африки, які намагаються потрапити до Євросоюзу, але одержують відмову.

Країни Балтії звинувачують владу Білорусі в організації потоків мігрантів і називають це “гібридною агресією”. Тієї ж позиції дотримується і Єврокомісія.