У Мін’юсті США створюють підрозділ боротьби з внутрішнім тероризмом

Адміністрація США створює у структурі Мін’юсту новий підрозділ боротьби з внутрішнім тероризмом. Про це заявив під час слухань в одному з комітетів Сенату Конгресу США помічник міністра юстиції з питань нацбезпеки Меттью Олсен.

“Ми стикаємося з підвищеною загрозою з боку жорстоких екстремістів усередині країни, тобто з боку осіб, які перебувають у США, які прагнуть злочинних дій із застосуванням насильства для досягнення соціальних або політичних цілей. На додаток до зусиль, які вже вживаються владою я вирішив створити підрозділ з питань внутрішнього тероризму, щоб зміцнити наш підхід. Ця група відданих своїй справі прокурорів буде зосереджена на загрозі, пов’язаній із внутрішнім тероризмом, сподіваючись забезпечити належний розгляд цих справ”, – сказав він.

У червні минулого року адміністрація США оприлюднила Національну стратегію боротьби із внутрішнім тероризмом. У цьому документі, крім іншого, стверджується, що внутрішній тероризм, підживлюваний, зокрема, ідеями переваги білої раси, на сьогоднішній день є найбільшою загрозою для Сполучених Штатів.

Директор ФБР Крістофер Рей у вересні зазначав, що кількість відкритих бюро справ, пов’язаних із внутрішнім тероризмом, збільшилася з весни 2020 року більш ніж удвічі.