Суддя Віта Бортницька потрапила до бази Центру “Миротворець”

Суддя Печерського райсуду Києва Віта Бортницька потрапила до бази Центру “Миротворець” після того, як ухвалила рішення про арешт майна експрезидента Петра Порошенка.

Відомо із даних на сайті “Миротворець”

“Усвідомлені дії, спрямовані на руйнування судової системи України шляхом її дискредитації та підриву довіри до неї. Співучасник злочинів із фабрикації кримінальних справ щодо завідомо невинних осіб”.

Відомості про суддю з’явилися на сайті центру ввечері 10 січня 2022 року.

На думку “Миротворця”, Бортницька бере участь у “фабрикації” справи “про держзраду Порошенка” (провадження №22016130000000212), оскільки 6 січня ухвалила рішення про арешт майна та телерадіокомпаній, хоча арешт “5-го” і “Прямого” у ДБР заперечували.

Також зазначено, що “саме суддя Бортницька у жовтні 2021 року відпустила обвинуваченого у державній зраді та фінансуванні тероризму нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука під домашній арешт, також раніше без мотивації відмовляла у зміні запобіжного заходу Андрію Антоненку, а також відмовляла його адвокатам у доступі до результатів експертиз у справі”.

Крім того, у грудні 2019 року Бортницька закрила кримінальне провадження за звинуваченням колишніх народних депутатів фракції “Партія регіонів” Олександра Єфремова, Сергія Гордієнка та Олександра Стояна в організації ухвалення “диктаторських законів” 16 січня 2014 року.

“Миротворець” також посилається на рішення Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя, яка у листопаді 2019 року вирішила притягнути суддю Бортницьку до дисциплінарної відповідальності та застосувати до неї “попередження” через “відмову у доступі до правосуддя”, на яку була скарга.

Центр “Миротворець” просить правоохоронні органи розглядати його публікації на сайті як заяви про вчинення діянь проти національної безпеки України.