Сенат США відхилив проект про санкції проти «Північного потоку – 2»

Американський сенат відхилив проект про санкції проти «Північного потоку — 2», які пропонував запровадити республіканець Тед Круз.
Трансляція засідання велася на сайті сенату.

Проект не набрав 60 голосів, які необхідні для його затвердження.

Раніше у Білому домі виступили проти запропонованого Крузом законопроекту про санкції щодо «Північного потоку — 2».

Американська адміністрація висловила побоювання, що законопроект може підірвати єдність європейських союзників.

Нагадаємо, в грудні 2021 року сенатор-республіканець Круз домігся від демократів проведення до 14 січня голосування щодо його пропозицій щодо санкцій проти газопроводу в обмін на те, що він перестане перешкоджати затвердженню Сенатом кандидатур президента Джо Байдена на посади в адміністрації.

Законопроект передбачав запровадження санкцій щодо організацій, відповідальних за проектування, будівництво та експлуатацію газопроводу, а також щодо низки їхніх працівників протягом 15 днів після його ухвалення.

Можливість санкцій проти Північного потоку 2 згадується в іншому законопроекті: його представила в середу група сенаторів-демократів. У документі перераховуються можливі санкції, які, на думку його авторів, слід запровадити проти РФ у разі нападу на Україну.

Раніше представник держдепу Нед Прайс заявляв, що США виступають проти реалізації проекту “Північний потік 2”, проте введення вже зараз, як це пропонував Круз, санкцій проти газопроводу послабить єдність Сполучених Штатів та Європи.

Американські ЗМІ повідомляли, що заступник держсекретаря Вікторія Нуланд та старший радник із глобальної енергобезпеки в держдепі Амос Хохштейн намагаються переконати законодавців-демократів не підтримувати санкції проти “Північного потоку 2”.