Путін призначив Гризлова послом у Білорусі. Він займався Україною

Президент Росії Володимир Путін призначив новим послом у Білорусі Бориса Гризлова, який представляв Росію на переговорах щодо Донбасу.

Останні 20 років Гризлов обіймав різні посади у владі – глави МВС, спікера Держдуми, одного з функціонерів “Єдиної Росії” та представника Москви у контактній групі щодо ситуації на сході України.

Указ Путіна опубліковано на порталі правової інформації уряду. Наприкінці грудня про призначення 71-річного Гризлова повідомляли ЗМІ. Його кандидатуру схвалили у парламенті, а тепер затвердив Путін.

За даними газети “Комерсант”, “принаймні спочатку” Гризлов суміщатиме роботу в тристоронній контактній групі по Україні з обов’язками посла в Мінську.

Гризлов з 2015 року обіймав посаду повноважного представника Росії у контактній групі щодо врегулювання ситуації на сході України. Засідання цієї групи проходять регулярно після того, як у 2014 році розпочалися бойові дії на Донбасі.

Гризлов у свою чергу регулярно звинувачує українську владу в небажанні виконувати мінські угоди щодо врегулювання ситуації на сході України. У листопаді він стверджував, що Київ демонструє “явну та повну деградацію” своєї політичної позиції щодо війни на Донбасі.

Цього року Гризлова також було переобрано на посаду голови вищої ради “Єдиної Росії”, яку він обіймає з 2002 року.

Джерело видання Znak.com у Держдумі називало Гризлова політичним важкоатлетом і “людиною з репутацією”, якій довіряє Путін. За його словами, призначення послом у Мінськ має продемонструвати “важливість співпраці” між Росією та Білоруссю, а також свідчити “про ще більше зближення наших країн”.

У березні цього року президент Білорусі Олександр Лукашенко, який очолює державну раду союзної держави Росії та Білорусі, оголосив про призначення колишнього російського посла у Мінську Дмитра Мезенцева держсекретарем цього об’єднання. На зміну Мезенцеву прийшов Євген Лук’янов, який тепер поступиться кріслом Гризлову.

Перш ніж стати спікером Держдуми, Гризлов у 2001-2003 роки був міністром внутрішніх справ Росії.

Федеральна частина списку кандидатів від “Єдиної Росії” до Держдуми складалася з Гризлова, Сергія Шойгу та Юрія Лужкова. Таким чином, він обіймав різні посади в російському керівництві приблизно стільки ж, скільки Путін, який обійняв посаду президента 2000 року.