Хакери з КНДР викрали за рік криптовалюти на $400 млн

Хакери, пов’язані з Північною Кореєю, за 2021 рік зробили як мінімум сім кібератак на платформи криптовалюти, внаслідок яких отримали цифрові активи на суму близько $400 млн, повідомляє видання The Guardian з посиланням на доповідь компанії Chainalysis, яка займається програмним забезпеченням.

“З 2020 по 2021 рік кількість атак хакерів, що мають відношення до Північної Кореї, зросла з чотирьох до семи, а отримана від цих атак вигода зросла на 40%”, – йдеться в доповіді компанії.

“Одразу після отримання коштів КНДР починала обережні процеси відмивання грошей для того, щоб приховати та перевести в готівку кошти”, – підкреслюється в доповіді.

Chainalysis зазначає, що в основному діяльність хакерів, пов’язаних з КНДР, була спрямована на інвестиційні компанії та централізовані біржі. Хакери застосовували атаки фішингу, шкідливі програми, а також сучасну соціальну інженерію для викачування коштів з організацій.

Як повідомляється, значну частину кібератак, ймовірно, провело хакерське угруповання Lazarus Group, яке знаходиться під санкціями США. Угруповання звинувачували у зломі міжнародних банків, клієнтських облікових записів, а також у кібератаці в 2014 році на компанію Sony Pictures Entertainment.

За даними Chainalysis, Пхеньян також активізував зусилля щодо відмивання вкраденої криптовалюти, розширивши використання програмних інструментів. У доповіді йдеться, що дослідники виявили $170 млн невідмитих запасів криптовалюти, отриманої в результаті 49 кібератак з 2017 до 2021 року.

Як повідомляє The Guardian, експерти ООН виступали на адресу КНДР із звинуваченнями у використанні вкрадених коштів для підтримки розвитку програм ядерних та балістичних ракет в обхід санкцій.

Видання нагадує, що минулого року США звинуватили в багаторічній хакерській діяльності трьох програмістів з КНДР, які працюють на північнокорейську розвідувальну службу. Як зазначається, за даними Вашингтона, їхні кіберзлочини були націлені на розкрадання понад $1,3 млрд у звичайній валюті та криптовалюті, крім того їхня діяльність зачіпала роботу різних компаній, банків та кіностудій Голлівуду.