Саліван: Росія готує фабрикації на Донбасі

Американська розвідка має інформацію про те, що російська сторона готує провокації проти України, щоб створити привід для повномасштабного військового вторгнення, заявив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

“У нашого розвідувального співтовариства є інформація, що Росія готує ґрунт для фабрикації приводу для вторгнення, зокрема за допомогою диверсійної діяльності та інформаційних операцій, звинувачуючи Україну в підготовці нападу на російські сили на сході України”, – розповів Салліван на брифінгу в Білому Домі в четвер.

Він зазначив, що подробиці отриманих розвідкою даних буде оприлюднено пізніше.

“Ми бачили цей сценарій дій у 2014 році. Вони знову готують цей сценарій. І ми матимемо – адміністрація матиме додаткові подробиці про те, що ми розцінюємо як потенційну спробу створити привід. Ми зможемо поділитися ними з пресою протягом наступних 24 годин”, – наголосив Салліван.

Крім того, американські ЗМІ з посиланням на неназваного представника адміністрації США зазначили, що Росія направила в Україну групу диверсантів, щоб здійснити там провокації в разі, якщо Москві знадобиться привід для вторгнення на українську територію.

“Сполучені Штати мають інформацію, згідно з якою Росія розмістила групу розвідників, щоб ті могли здійснити диверсії на сході України. Мета цього – створити привід для вторгнення”, – повідомляє CNN.

Співрозмовник журналістів пояснив, як зазначає телеканал, що йдеться нібито про диверсантів, навчених бойових дій у міських умовах та застосування вибухівки. Передбачається, що їхнім можливим завданням є акти саботажу проти проросійських сил в Україні.

Співробітник адміністрації США пояснив, що, на думку Вашингтона, РФ може піти на вторгнення в Україну, “якщо вони не зможуть досягти своєї мети через дипломатію”.

“Російські військові планують розпочати ці дії за кілька тижнів до військового вторгнення, яке могло б розпочатися між серединою січня та серединою лютого”, – сказав він.

У Кремлі оперативно відреагували на інформацію про те, що РФ планує провокації на Донбасі.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що чергові публікації у західних ЗМІ на цю тему мають голослівний характер.