МОЗ Австралії вважало, що Джоковичу можна брати участь в Australia Open

Міністерство охорони здоров’я Австралії стверджує, що сербський тенісист Новак Джокович, який не зробив щеплення від COVID-19, не становить небезпеки для країни, повідомляє в суботу сербська телерадіокомпанія РТС.

“Грунтуючись на раніше наданих даних, ми можемо підтвердити, що Новак Джокович перехворів на коронавірус, і, хоча він невакцинований, це означає, що він захищений від COVID-19 на найближчі кілька місяців”, – цитує РТС витримки з документів, переданих МОЗ Австралії в федеральний суд.

Федеральний суд у неділю вранці має зробити висновок про те, чи зможе Джокович взяти участь у турнірі Australian Open, який починається 17 січня.

Тим часом, австралійський тенісист Нік Кірьос, коментуючи ситуацію, що склалася, заявив: “Ми відносимось до нього, як зброї масового знищення, а він лише хоче грати в теніс”.

“Якщо не одне, так інше. Це божевілля, мені шкода Новака. Достатньо тиску у зв’язку з тим, що він може виграти турнір, ще йому доводиться мати справу зі ЗМІ, і намагатися підготуватися до турніру”, – цитує РТС слова Кірьоса.

Японська тенісистка Наомі Осака у свою чергу повідомила, що її засмучує вся ситуація в цілому: “Чесно, я думаю, що моя думка неважлива – я бачила людей, які займали і одну, й іншу сторони, і це породжує лише подальші суперечки. Я гадаю , що вся ця ситуація невдала”.

“Джокович – видатний гравець, але рішення залежить не від нас, а від влади Австралії. Я знаю, яке це – перебувати в ситуації, коли про тебе постійно говорять, коли ти бачиш коментарі інших гравців. Це не найкраще почуття, але ти намагаєшся тримати форму”, – додала вона.

Міністр імміграції Австралії Алекс Хоук напередодні ухвалив рішення про повторне анулювання візи Джоковича після того, як раніше спортсмен виграв справу у суді проти скасування візи вперше.

Юристи тенісиста у свою чергу заявили про намір оскаржити рішення міністра, щоб спортсмен зміг залишитися та взяти участь у турнірі Australian Open.