США: Росія може напасти на Україну “у будь-який момент”

В адміністрації США знову попередили про безпосередню загрозу вторгнення російських військ в Україну.

“Зараз ми знаходимося на етапі, коли Росія може будь-якої миті почати напад на Україну”, – заявила у вівторок, 18 січня, у Вашингтоні офіційний представник Білого дому Джен Псакі. Нинішню ситуацію вона назвала “надзвичайно небезпечною”. Тому адміністрація США, за словами Псакі, вважає за можливі всі сценарії.

“Жоден з варіантів не знято з порядку денного”, – наголосила вона.

За даними Заходу, поблизу кордону з Україною та в анексованому Криму нині перебувають близько 100 тисяч військовослужбовців. Захід закликає РФ відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення. У свою чергу Москва заперечує підготовку до нового вторгнення і закликає США та НАТО надати “гарантії безпеки”, вимагаючи скорочення американських військ та озброєнь у Європі та відмови від подальшого розширення НАТО на схід.

Минулого тижня переговори між США та Росією у Женеві, у Раді НАТО – Росія та в рамках ОБСЄ закінчилися безрезультатно. США, Німеччина та низка інших країн продовжують зусилля щодо деескалації російсько-українського конфлікту. Глава МЗС ФРН Анналена Бербок 17 січня провела переговори у Києві та 18 січня зустрілася з російським колегою Сергієм Лавровим. 19 січня Ентоні Блінкен зустрінеться у Києві з президентом України Володимиром Зеленським та головою МЗС Дмитром Кулебою, наступного дня у Берліні відбудуться його переговори з міністрами закордонних справ Німеччини, Франції та Великобританії. 21 січня відбудеться зустріч Блінкена та Лаврова у Женеві.