ЄС зібрався ухвалити закон про цифрові послуги, покликаний контролювати інтернет

Європейський Союз планує ухвалити в червні перший у своєму роді закон про цифрові послуги, проект якого в середу в Страсбурзі почав обговорювати Європарламент.

«Наші основні цілі залишаються критичними: створення Інтернету безпечним для громадян, захищаючи їх від незаконного змісту, включаючи незахищені або несанкціоновані продукти, одночасно забезпечуючи свою свободу слова в Інтернеті. Це делікатний баланс, який я сподіваюся, щоми зможемо зберегти, – сказав Маргрете Вестагер, виконавчий віце-президент Європейської комісії (ЄК), під час презентації законопроекту депутатам.

Таким чином, Брюссель пропонує чіткі правила для видалення всього незаконного в цифровому просторі, незалежно від того, чи є це товари, послуги або вміст, згідно з простим принципом: “Що заборонено офлайн, повинно бути заборонено в Інтернеті”.

Вводяться нові зобов’язання, що ґрунтуються на оцінці ризику на великих платформах, подібні до пруденційних правил для банків. ЄК матиме наглядові та санкції: штрафи до 6% річного обороту або навіть тимчасове виключення з внутрішнього ринку у разі серйозних і тривалих порушень.

ЄС відкриває «чорну скриньку алгоритмів», запроваджуючи заходи прозорості на платформах, дозволяючи зрозуміти механізми націлювання користувача на певний контент або рекламу.

ЄК забезпечить, щоб всі ці правила застосовуються рівномірно протягом усього ЄС, щоб запобігти функціонуванню платформ з країн, які вважаються більш дружніми». Правила поширюються на всіх гравців, європейських чи ні.

“Ми не дозволимо корпоративним інтересам заважати спільним інтересам громадян Європи”, – сказав Бретон.

Він очікує, що нова структура контролю за інтернетом “може стати еталоном для демократій у всьому світі”.