Блінкен назвав закриття дверей для членства України в НАТО нездійсненною вимогою

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкен запевнив, що закриття дверей для членства України в Організації Північноатлантичного договору (НАТО) є нездійсненною вимогою.

Про це Блінкен сказав під час спільної онлайн прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві, пише УНІАН.

Зокрема, держсекретар США прокоментував список безпекових вимог РФ до США і НАТО, у яких, серед іншого, йдеться про те, що РФ хоче отримати юридичне закріплення неприєднання України до Альянсу.

“Незрозуміло, яка головна вимога Росії… Вони висунули ряд умов на розгляд. Деякі з них, зрозуміло, є абсолютно нездійсненними, і зокрема, закриття дверей НАТО для нових членів”, – наголосив Блінкен.

При цьому, він сказав, що якщо йтиметься про посилення безпеки усіх країн на взаємній основі, то США можуть це обговорювати.

Блінкен зазначив, що тепер треба підвести підсумки дипломатичних обговорень, які відбулися на минулому тижня у Женеві, Брюсселі і Відні.

“Ми повинні надати Росії певний час проаналізувати ті обговорення, аби учасники тих зустрічей у Москві відзвітували президенту Путіну, і щоби допомогти їм сформулювати наступні кроки. Саме з цієї причини я тепер збираюся зустрітися з міністром закордонних справ Лавровим у Женеві (21 січня – УНІАН)”, – сказав Блінкен.

“Я не буду презентувати документи міністру закордонних справ Лаврову у цей час. Ми повинні з’ясувати, що ми зараз маємо, і побачити, чи ще залишились можливості для продовження здійснювати дипломатію і діалог”, – сказав Блінкен.

Також він сказав, що США не робили жодних пропозицій Росії у контексті цих обговорень.

“Ми заявили про наші занепокоєння стосовно викликів, які створює Росія для безпеки у європейському регіоні. Вони заявили про свої власні занепокоєння, багато з яких були оприлюднені. Ми обговорювали напрямки, за якими, насправді, якщо буде воля, ми зможемо здобути прогрес на взаємній основі для покращення безпеки для усіх, і це включає контроль над озброєннями, зниження ризиків, краща відкритість, вивчення масштабів і характеру воєнних навчань”, – сказав Блінкен.