Українські євробонди відновлюються після різкого падіння

19 січня котирування українських облігацій зовнішньої держпозики відновили зростання після декількох днів значного падіння.

Про це відомо з даних Bloomberg Terminal, повідомив фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.

Так, 19 січня зросли котирування по всіх випусках українських єврооблігацій і ВВП-варантів. Кращі показники спостерігаються у “довгих” паперів. Зокрема, випуски з терміном погашення в 2029, 2030, 2032 і 2033 роках перевищили позначки 13 січня.

Прибутковість за найкоротшими паперами з погашенням у вересні повернулася до рівня прибутковості у 18,33% (продаж) з 26,55% в понеділок, 17 січня. Зараз вони торгуються на рівні 94,6% своєї номінальної вартості.

Зросли також котирування ВВП-варантів: якщо в понеділок вони торгувалися за 74,53% номіналу, то в середу зросли до 76,64%.

Прибутковість і ціна єврооблігацій – взаємоповернуті. Чим менша ціна, за якою новий інвестор викупить зобов’язання, тим більша різниця буде між нею і кінцевою виплатою на момент погашення.

Однак такі показники залишаються значно нижчими від тих, що спостерігалися на ринку в четвер, 13 січня. Саме в цей день ринок українських євробондів впав після переговорів США і НАТО з Росією. Наприклад, варранти торгувалися за 80,39% номінальної вартості.

Висока прибутковість українських євробондів на ринку означає, що Міністерству фінансів буде дорожче залучати зовнішні запозичення.