Британські військово-транспортні літаки виконали восьмий за три дні рейс в Україну

Восьмий за останні три дні рейс на Україну виконали важкі військово-транспортні літаки C-17A Globemaster III британських Королівських ВПС, випливає з даних західних авіаресурсів.

Черговий борт ZZ171 у середу ввечері в районі 22:15 за місцевим часом (23:15 за київським часом) прибув на аеродром Бориспіль під Києвом. Британські літаки здійснюють польоти в Україну з військово-повітряної бази Брайз Нортон в Англії. Операція, в якій задіяна, як мінімум, половина з усіх восьми важких транспортних літаків, що є в британських Королівських ВПС, почалася в понеділок. Кожен C-17A Globemaster III здатний перевозити до 77,5 тонни вантажу.

У понеділок міністр оборони Великобританії Бен Уоллес, виступаючи у парламенті, заявив, що Сполучене Королівство поставить Україні протитанкові озброєння.

За даними видання The Drive, кожен літак міг привезти як мінімум 24 піддони із закріпленими на кожному з них 9 протитанковими комплексами. Таким чином, станом на середу Лондон уже міг поставити Україні понад 1,7 тисяч переносних протитанкових керованих ракет NLAW.

Крім цього, у понеділок з американського міста Хантсвіл (штат Алабама) до Львова прибув український важкий транспортний літак Ан-124. Поруч із містом Хантсвіл розташований Редстоунський арсенал Армії США. Також у вівторок український Ан-124 прибув до Києва із польського міста Жешув.