Байден: будь-яке переміщення російських військ в Україну розглядатиметься як вторгнення

Президент Джо Байден заявив, що будь-яке переміщення російських сил на територію України вважатиметься вторгненням, про що він попередив президента Росії Володимира Путіна.

«Я говорив із президентом Путіним гранично чітко, у нього немає непорозуміння. Якщо будь-які російські підрозділи перетнуть український кордон, це вторгнення», – заявив Байден журналістам у Білому домі.

За його словами, таке вторгнення буде зустрінуте «суворою та скоординованою відповіддю», яка докладно обговорювалася з союзниками США і «була дуже чітко викладена президенту Путіну».

“Нехай не буде жодних сумнівів: якщо Путін зробить цей вибір, Росія заплатить високу ціну”, – додав він.

Росія зосередила десятки тисяч військовослужбовців на кордоні з Україною і західні держави побоюються, що Москва планує нове вторгнення. Росія це заперечує.

За словами Байдена, у Вашингтоні пильно стежать за ситуацією на випадок розвитку інших сценаріїв.

«Росія в минулому неодноразово використовувала для здійснення агресії заходи, відмінні від відкритих військових дій. Воєнізовані тактики, так звані напади у сірій зоні та дії російських солдатів, не одягнених у російську форму», – зазначив він.

Байден згадав і такі дії, як кібератаки і розгортання «зелених чоловічків».

“Ми повинні бути готові реагувати і на такі дії рішучим і згуртованим чином, використовуючи весь спектр інструментів, що є в нашому розпорядженні”, – додав Байден.