Кай-Ахім Шенбах після скандалу зі своїми заявами про Крим подав у відставку

Командувач ВМС Німеччини Кай-Ахім Шенбах після скандалу зі своїми заявами про Крим подав у відставку.

Про це повідомляють німецькі видання Bild та Spiegel.

Командующий Военно-морскими силами Германии Кай-Ахим Шенбах

Раніше, Міністерство закордонних справ України викликало посла ФРН у Києві Анку Фельдхузен (Anka Feldhusen) через висловлювання командувача німецьких Військово-морських сил (ВМС) щодо анексованого Росією Криму, а також відмови Берліна надати Києву оборонне озброєння.

Про це повідомила прес-служба зовнішньополітичного відомства у суботу, 22 січня.

“Відзначено категоричну неприйнятність висловлювань командувача Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха (Kay-Achim Schoenbach), зокрема про те, що Крим ніколи не повернеться до складу України і що наша держава не може відповідати критеріям членства в НАТО. Виражено також глибоке розчарування щодо позиції уряду Німеччини щодо ненадання Україні оборонної зброї”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що розраховують на подальшу проактивнішу позицію ФРН у підтримці України, зокрема у питаннях “посилення обороноздатності перед загрозою масштабного російського вторгнення, застосування інших дієвих засобів стримування для забезпечення безпеки в Європі”.

Напередодні, 21 січня, під час візиту до Індії командувач ВМС ФРН віце-адмірал Шенбах висловив свою думку щодо війни між Росією та Україною. За його словами, “Кримський півострів втрачено, він ніколи не повернеться”. При цьому Шенбах назвав нісенітницею розмови про вторгнення російських військ на територію України, якого побоюються західні країни.

Що насправді хоче президент РФ Володимир Путін, то це “повага на рівних”, сказав віце-адмірал.

“Легко надати йому повагу, якої він бажає і якої він, ймовірно, заслуговує”, – зазначив він. Більш серйозна загроза, на думку Шенбаха, виходить із Китаю. Індія та Німеччина потребують Росії для протистояння КНР, сказав він.

Міністерство оборони ФРН категорично дистанціювалося від заяв Шенбаха.

“Дані висловлювання за своїм змістом та формулюванням жодним чином не відповідають позиції міністерства”, – повідомив представник відомства агентству dpa 22 січня. За його словами, віце-адмірал отримає можливість висловитись перед генеральним інспектором бундесверу Еберхардом Цорном (Eberhard Zorn).

Сам Шенбах вже написав у Twitter, що його висловлювання, зроблені на конференції в Індії, відображають лише його особисту думку “на той час”, а не позицію міністерства оборони ФРН.

“Недбало, неправильно оцінив ситуацію, я не повинен був цього робити. Тут тлумачити нічого, це була очевидна помилка”, – заявив командувач ВМС.