США доставили партію військової допомоги Україні

На тлі напруження, що посилюється, у відносинах з Росією США доставили в Україну нову партію військової допомоги.

У ніч на суботу, 22 січня, в аеропорту Києва приземлився американський літак, який доставив в Україну 90 тонн вантажів, у тому числі боєприпаси, призначені для “захисників України на лінії фронту”, йдеться у повідомленні, викладеному у мікроблозі посольства США у Києві у Twitter .

 

Посольство оприлюднило фотографії американського літака на розвантаженні у київському аеропорту. Військове обладнання на суму 60 млн доларів, доставлене за розпорядженням президента США Джо Байдена, демонструє “рішучу підтримку Сполученими Штатами суверенітету України”, йдеться у пості. Зазначається, що це лише перша з цілої серії постачання військового обладнання в Україну.

Росія вже неодноразово закликала припинити постачання військової допомоги Україні, оскільки це, як заявляють у Кремлі, може спонукати Київ до спроби повернути сепаратистські регіони Донбасу під свій контроль військовим шляхом. Раніше Москва різко розкритикувала постачання Україні легких протитанкових озброєнь із Великобританії. Латвія, Литва та Естонія також планують постачати Україні озброєння, закуплені ними у США.

Росія стягнула близько ста тисяч військовослужбовців до кордону з Україною. Захід підозрює РФ у намірі знову вторгнутися в Україну, проте Кремль заперечує наявність у нього таких планів і, зі свого боку, вимагає від НАТО письмових гарантій неприйняття України до свого складу. НАТО заявляє, що ця вимога для неї є неприйнятною. Переговори між Росією та Заходом поки що не призвели до прориву.