Статки 10 найбагатших людей світу за час пандемії зросли понад удвічі — до $1,5 трильйона

Десять найбагатших людей світу збільшили свій добробут на $ 800 млрд за час пандемії коронавірусу, тоді як доходи 99% населення планети знизилися за цей період, свідчить доповідь благодійної організації Oxfam.

Добробут 10 найзаможніших людей у світі підвищився за останні два роки до $ 1,5 трлн із $ 700 млрд.

«Якби ці десять людей завтра втратили 99,999% своїх статків, вони все одно були б багатшими за 99% населення планети. Зараз їхній добробут у шість разів вищий, ніж у 3,1 млрд найбідніших громадян», — сказала виконавчий директор Oxfam Габріела Буше.

Кожні 26 годин у світі з’являється один мільярдер, наголошують автори доповіді.

«Мільярдери чудово провели пандемію. Центробанки влили трильйони доларів на фінансові ринки для порятунку економіки, але значна частина цих коштів осіла у кишенях мільярдерів, що піднялися на хвилі буму фондового ринку», — сказала Буше.

Що пропонують? Oxfam закликала уряди світу терміново обкласти додатковими податками мільярдерів та спрямувати отримані кошти на програми охорони здоров’я та соціального захисту, а також на заходи щодо запобігання змінам клімату та гендерному насильству. Зрештою, на думку Oxfam, багатим країнам слід поділитися з усім світом технологіями виробництва вакцин від коронавірусу.

«Немає жодної нестачі грошей. Ця брехня розкрилася, коли уряди направили $ 16 трлн на боротьбу з пандемією. Є лише брак сміливості та уяви, які потрібні для того, щоб вибратися зі смертельних пут крайнього неолібералізму, що не функціонує», — заявила Буше.

У своєму дослідженні Oxfam використала дані Credit Suisse Research Institute та Світового банку, а також цифри з рейтингу найбагатших людей світу за версією Forbes.