Міністерство ЗС Великобританії розкрило плани Кремля після “захоплення” Києва

Кремль має намір створити в Україні лояльний до РФ уряд під керівництвом одного з екс-депутатів Ради, з’ясували у Британії.Російська влада у разі “захоплення” України готується створити у Києві новий уряд, який може очолити колишній депутат Верховної Ради Євген Мураєв.

Про це йдеться у прес-релізі Міністерства закордонних справ Великобританії, оприлюдненому ввечері у суботу, 22 січня.

“У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд має намір посадити проросійського лідера в Києві, водночас роздумуючи над тим, чи вторгнутися в Україну та окупувати її. Колишній український депутат Євген Мураєв розглядається як можливий кандидат”, – йдеться у заяві.

Також у відомстві назвали імена чотирьох колишніх українських політиків, із якими спецслужби РФ підтримують зв’язок. У Лондоні наголосили, що деякі з названих осіб “беруть участь у плануванні нападу на Україну”:

Сергій Арбузов, перший віце-прем’єр України у 2012-2014 роках, який виконував обов’язки прем’єр-міністра у 2014 році;
Андрій Клюєв, перший віце-прем’єр України у 2010-2012 роках та голова адміністрації колишнього президента України Віктора Януковича;
Володимир Сівкович, колишній заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України;
Микола Азаров, прем’єр-міністр України у 2010-2014 роках.
“Опублікована сьогодні інформація проливає світло на розмах російської діяльності, спрямованої на підрив України, і дозволяє поглянути на те, про що думає Кремль”, – заявила глава британського МЗС Ліз Трасс і знову закликала Москву докласти зусиль з деескалації.

При цьому міністр нагадала, що позиція Лондона щодо України незмінна: “Британія беззастережно підтримує її (України-ред.) суверенітет та територіальну цілісність у рамках міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим. Україна – незалежна та суверенна держава”.

МЗС Росії вже відреагувало на заяву Лондона, назвавши її “провокаційною” та “дезінформуючою”.

Євген Мураєв – український політик, депутат Харківської облради двох скликань, нардеп України VII та VIII скликань. Колишній голова політради партії За життя, згодом – керівник партії Наші. Власник телеканалу НАШ.