Перехресний допит Порошенка та Медведчука відбудеться 25 січня

Адвокат Ілля Новіков повідомив про запланований на вівторок у Державному бюро розслідувань (ДБР) України перехресний допит екс-президента Петра Порошенка та народного депутата фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука

“Нам офіційно повідомляють, що на завтра заплановано так званий перехресний допит Порошенка та пана Віктора Медведчука. І наша думка, що вся ця справа має на меті виключно PR-ефекти задля того, щоб ЗМІ, які підтримують позицію офісу генпрокурора, офісу президента, мали можливість зробити таку картинку… що Порошенко та Медведчук одночасно заходять до будівлі ДБР”, – сказав Новіков у понеділок на брифінгу.

“Щоразу, коли найближчим часом говоритимуть, що ДБР очікує Порошенка на допит, це має сприйматися таким чином, що вони запланували ще якесь шоу”, – додав адвокат.

У той же час, адвокати заявляють, що Порошенко не даватиме свідчення слідству у вугільній справі.

“Порошенко вже дав свідчення у червні минулого року у цій справі. І від будь-якої співпраці зі слідством у майбутньому ми маємо намір відмовитися… Тобто свідчень по суті і не буде. І в майбутньому ми не маємо намірів, і ми не радимо Петру Порошенку брати участь у будь-яких допитах, слідчих діях, якщо не буде законно встановленого заздалегідь часу”, – сказав Ілля Новіков.

Він пояснив, якщо справа не може розслідуватися за відсутності показань підозрюваного, то “це не наслідок, а щось несерйозне”.

Адвокат Ігор Головань пояснив, що відмова від дачі показань – це право, давати свідчення у справі не є обов’язком.

Адвокати звернули увагу на те, що виклик на слідчі дії мають бути щонайменше за три дні до дати проведення слідчих дій.

Державне бюро розслідувань 20 грудня 2021 року повідомило Порошенко про підозру у державній зраді та сприяння діяльності терористичним організаціям у рамках справи про злочинну схему постачання вугілля з непідконтрольних Києву територій Донбасу. Раніше в рамках цього ж кримінального провадження про підозру було повідомлено народного депутата фракції “Опозиційна платформа – За життя” Віктора Медведчука та колишнього міністра енергетики Володимира Демчишина.

Порошенко з 17 грудня 2021 року перебував у дипломатичному турне. Вранці 17 січня він повернувся до України.

Печерський райсуд Києва розглянув клопотання прокурора та ухвалив рішення про арешт майна Порошенка, яке, згідно з державними реєстрами, належить йому на праві власності. Зокрема, це об’єкти нерухомості, корпоративні права та ін.

19 січня стало відомо, що Печерський районний суд Києва обрав Порошенку запобіжний захід у “вугільній справі” у вигляді особистих зобов’язань.