РНБО: на сьогодні жодних причин для паніки немає

Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявив, що нині жодних причин для паніки в Україні немає.

“Я хотів би звернутися до всіх вас, друзі та колеги, трішки зменшити те напруження, яке на сьогодні існує. Існуюча ситуація для нас цілком зрозуміла. Немає на сьогодні жодних причин для того, щоб ми з вами панікували”, – сказав Данилов за результатами засідання РНБО у понеділок увечері.

При цьому він наголосив, що ситуація в країні “абсолютно контрольована”.

“Чи є ситуація складною? Вона у нас складна, я хочу вам нагадати починаючи з 2014 року”, – резюмував Данилов.

Данилов також заявив про відсутність підстав стверджувати про наступ на Україну з боку РФ, що готується, і про фізичну неможливість такого наступу.

“Ми не бачимо на сьогодні жодних підстав для того, щоб сьогодні були твердження про повномасштабний наступ на нашу країну. Це неможливо зробити навіть фізично”, – сказав Данилов.

“Якщо сьогодні пересування Збройних сил Російської Федерації у них на території Російської Федерації? Так, вони є, ми їх фіксуємо, але це для нас не дивина. Це дивина, можливо, для наших закордонних партнерів, що вони врешті-решт побачили, що там є війська у Російської Федерації, що вони пересуваються певним чином”, – додав він.

Він заявив, що ЗСУ готові дати відсіч у разі російської агресії.