Шмигаль розповів про МВФ, курс долара та тарифи

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що загрози функціонуванню національної економіки наразі відсутні.

“Загроз функціонуванню національної економіки немає, крім інформаційного, особливо дезінформаційного тиску. Інших факторів, які можуть завдати дестабілізації національної економіки на сьогодні немає”, – сказав Шмигаль за результатами засідання РНБО у понеділок увечері.

Шмигаль заявив, що Уряд очікує, що Міжнародний валютний фонд перегляне програму для України.

“Ми зараз працюємо з МВФ. Практично кожен день проходить співпраця міністерств з місією МВФ. Очікуємо в лютому наступного перегляду діючої програми Міжнародного валютного фонду і, звичайно ж, працюємо над майбутнім продовженням наступних програм МВФ”, – заявив Шмигаль.

Він також заявив, що курс долара в країні коливається у валютному коридорі.

“Як ви ведете, курс долара 28,3, є валютний коридор, в якому він коливається і це один головних макроекономічних показників здорової економіки та стабільності”, – сказав глава Кабміну.

За його словами, уряд із Національним банком України контролює ситуацію на валютному ринку.

Денис Шмигаль заперечив збільшення тарифів на комунальні послуги в Україні.

“Тарифи на електроенергію, ціни на газ залишаються незмінними. Уряд виконав усі свої зобов’язання перед місцевою владою стосовно і передачі коштів, і передачі податків в бюджети. Це дає змогу стверджувати, що тарифи на тепло й гарячу воду органами місцевого самоврядування також підвищуватись не будуть до кінця опалювального сезону”, – заявив Шмигаль.

Водночас заступник керівника Офісу президента України Ростислав Шурма додав, що в нашій країні достатньо наявних запасів газу, аби завершити опалювальний сезон.

“По динаміці споживання газу, ми бачимо, що навіть наявних запасів в наших підземних сховищах є достатньо для сталого проведення й закінчення опалювального сезону, щоб задовольнити потреби усіх без виключення споживачів газу”, – відзначив Шурма.

Шмигаль також згадав про заробітну плату лікарів.

“У січні всі лікарі, як і підписано в указі президента, отримають заробітну плату не менше 20 тис. грн. Середній медичний персонал та медсестри – 13 тис. грн.”, – заявив Шмигаль.

Також, за його словами, з 1 січня підвищено стипендії для студентів у розмірі 2 тис. грн. та 1250 грн. для студентів професійно-технічних ВНЗ.

Він додав, що з 1 лютого буде на 10% підвищено заробітні плати у структурі Міністерства внутрішніх справ України.