Ізраїль готується евакуювати євреїв з України

23 січня відбулося таку можливість обговорили представники ізраїльського МЗС, міноборони, мінтранспорту, міністерства у справах діаспори, канцелярії прем’єр-міністра, Єврейської агенції та бюро зв’язків «Натив».

За різними даними, у великих містах на сході та півдні України — Харкові, Дніпрі, Одесі та околицях — зараз проживають приблизно 75 тисяч українських євреїв, які мають право на ізраїльськое громадянство відповідно до Закону про повернення.

У випадку вторгнення Росії, можливо, не всі захочуть евакуюватися з України. Однак, є ймовірність, що Ізраїлю доведеться організувати найбільшу за 30 років евакуацію євреїв.

Ізраїльські та єврейські організації підтримують зв’язки з урядами Росії та України. Зважаючи на все, дві країни зацікавлені не провокувати думку, що єврейські громади на їхній території перебувають у небезпеці.

З кінця 1980-х років, коли Радянський Союз дозволив від’їзд євреїв, розробили чимало планів евакуації радянських євреїв повітряним шляхом — на випадок, якщо їх потрібно буде рятувати дуже швидко.

Наразі ці плани оновлені через повідомлення та можливе російське вторгнення. Але поки що незрозуміло, чи знадобиться їх здійснювати і чи буде можливий «повітряний міст», якщо у регіоні розпочнеться війна.