Резніков: потрібно внести зміни до держбюджету щодо фінансування Сил територіальної оборони

Міністр оборони Олексій Резніков просить виділити додаткове фінансування на розгортання Сил територіальної оборони.

“На сьогодні Збройні сили готові до виконання завдань, відбувається планова робота”, – сказав він за результатами засідання РНБО у понеділок увечері.

За його словами, наразі відбувається обговорення можливого додаткового фінансування для Сил територіальної оборони.

“Можливо, ми звернемося до українського парламенту з необхідністю внесення змін до державного бюджету, якщо розумітимемо, що потребуватимемо такого додаткового фінансування”, – заявив Резніков.

За його словами, на сьогодні вже сформовано командування Сил територіальної оборони, чотири регіональні управління та необхідну кількість батальйонів у режимі мирного часу, а також буде сформовано 25 бригад.

“На сьогодні всі прикордонні області, де знаходяться Сили територіальної оборони, що розгортаються в режимі мирного часу, вже сформовані на 70%, що абсолютно дозволяє їм виконувати поставлені завдання”, – додав Міністр оборони.

Також Резніков наголосив, що дані підрозділи забезпечені і боєприпасами, і зброєю.

“Сьогодні і боєприпаси, і озброєння для розгортання сил територіальної оборони в режимі особливого періоду вже забезпечені. Але зараз ми працюємо над підготовкою приміщень для розміщення відповідних місць для зберігання зброї, зберігання техніки. Все це поступово розгортається і буде в плановому режимі зроблено”, – розповів він.

З 1 січня 2022 року закон “Про основи національного спротиву” набув чинності, у ЗСУ з’явився окремий вид військ – Сили територіальної оборони. Зеленський призначив їхнім керівником бригадного генерала Юрія Галушкіна.

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть українці, які служили у ЗСУ, інших військових формуваннях і правоохоронних органах. Тих, хто не служив, зараховуватимуть після присяги. У формування не братимуть раніше засуджених за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (не поширюється на реабілітованих), а також тих, хто має дві або більше судимості.

Сили тероборони призначено для виконання завдань у своїх зонах і районах. Головнокомандувач ЗСУ може перекинути їхні підрозділи і на інші ділянки, але в наступальних операціях вони точно не використовуватимуться.