Зеленський заявив, що Україна працює над повною деескалацією на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна робить все для деескалації ситуації на Донбасі.

“Першим питанням засідання РНБО була ситуація на сході нашої країни. Ми працюємо заради повної деескалації ситуації і руху шляхом мирного врегулювання. Знаємо про все, готові до всього, віримо в краще і робимо все, що потрібно, разом з нашими партнерами, нашими дипломатами і нашими військовими. Вони нас захищають, а нам потрібно захищати їх – бути спокійними і не кричати, що все пропало”, – сказав Зеленський за підсумками засідання РНБО у зверненні на телеканалі “Рада”.

За словами глави держави, на тлі повідомлень про можливе вторгнення РФ в Україну ситуація залишається під контролем, і причин для паніки немає.

“Те саме стосується й енергетики – другого питання на сьогоднішньому засіданні. Було обговорено, і ми можемо констатувати, що спокійно пройдемо весь цей опалювальний сезон. Передумов, щоб стверджувати це, достатньо. Газу в підземних сховищах достатньо, запасів вугілля – достатньо, на електростанціях та у портах вони перевищили вже 1 млн тонн. Щодня завдяки ритмічним постачанням, зокрема залізницею та морем – вони зростають. Одним словом, приводів для оптимізму – достатньо”, – сказав Зеленський.