США обговорюють з членами НАТО можливе посилення східного флангу

Сполучені Штати продовжують обговорювати зі своїми союзниками на східному фланзі НАТО його посилення у зв’язку з існуючою можливістю вторгнення Росії на Україну.

Про це заявила в понеділок прес-секретар Білого дому Джен Псакі на регулярному брифінгу для журналістів.

Її запитали, чи прийняв президент США Джо Байден остаточне рішення про розміщення додаткових військ у Східній Європі у зв’язку з існуючою можливістю вторгнення Росії на Україну. “Ми консультуємося з союзниками по НАТО про розгортання військ і плани зміцнення в рамках всіх можливих сценаріїв. Ми завжди говорили, що будемо зміцнювати наших союзників на східному фланзі. Ці переговори та консультації, безумовно, були частиною того, що наші посадові особи, що займаються питаннями національної безпеки, обговорювали зі своїми колегами протягом декількох тижнів. Ми ніколи не виключали можливість надання додаткової допомоги до вторгнення. Ці консультації тривають з нашими партнерами і країнами східного флангу Альянсу”, – зазначила вона.

Псакі додала, що зміцнення союзників США по НАТО “було частиною планів Вашингтона на випадок непередбачених обставин”. За її словами, Росія готова в будь-який момент зробити військові дії проти України, у зв’язку з цим США “знаходяться в тісних консультаціях з країнами східного флангу Альянсу щодо їх потреб у сфері безпеки”. “Ми завжди говорили, що будемо їх підтримувати. Ми ніколи не говорили, що вторгнення було б необхідною умовою для цього”, – стверджувала прес-секретар.