На українських дорогах починають патрулювати спецавтомобілі

В Україні завтра патрулювати дороги почнуть “фантомні” патрулі.

Про це повідомляє Патрульна поліція.

“З 25 січня автомобілі Фантом (PHANTOM) виїжджають на повноцінне патрулювання”, – йдеться в повідомленні.

Нові автомобілі оснащено системами контролю швидкості транспортних засобів, що рухаються, це дозволить здійснювати вимірювання швидкості як під час руху самого Фантома, так і тоді, коли Фантом стоїть у певному місці. Після фіксації правопорушення відбувається зчитування та розпізнавання номерних знаків з подальшою перевіркою в базах даних.

Потім метадані з відповідною інформацією потрапляють у систему автоматичної фіксації, де формуються постанови про адміністративні правопорушення.

Водночас не в автоматичному режимі фіксацію порушень ПДР здійснюватиме спецавтомобіль за допомогою двох відеокамер, якими оснащено автомобіль. Камери можуть фіксувати порушення ПДР, що відбуваються попереду і позаду службового автомобіля.

Крім того, на Фантомі патрулюватимуть інспектори, які зупинятимуть автомобілі порушників і складатимуть справи про адмінправопорушення.

Поки “фантомними” патрулями будуть автомобілі Škoda Kodiaq без розпізнавальних знаків поліції, але надалі марки і моделі авто не будуть називати відкрито, бо це суперечить концепції використання таких комплексів.