СБУ викрила високопосадовця «Миколаївобленерго» на вимаганні грошей з підприємців

СБУ проводить комплексні заходи щодо протидії системним загрозам управлінню стратегічно важливими об’єктами нашої держави.

Як повідомили в прес-центрі СБУ, в ході слідчо-оперативних дій, одного з керівників АТ «Миколаївобленерго» викрито на схемі вимагання неправомірної вигоди від громадян, у тому числі представників комерційних структур.

За попередніми даними, високопосадовець налагодив злочинний механізм отримання грошей за надання встановлених послуг у сфері електропостачання.

Задокументовано факт вимагання неправомірної вигоди з місцевого підприємця. За гроші, чиновник «гарантував» безперешкодне погодження проектної документації з підключення комерційного об’єкту до Об’єднаної електромережі.

До незаконної діяльності він залучив представника афілійованої фірми як посередника.

Правоохоронці викрили зловмисників після передачі всієї суми за «послуги».

Крім того, в ході слідчих дій, за місцями роботи та проживання чиновника, було виявлено більше 100 тис. дол, ймовірно одержаних злочинним шляхом.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо повідомлення організаторам схеми про підозру та обрання судом міри запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.