Лідери провідних країн НАТО попередили про наслідки у разі агресії РФ проти України

Лідери ключових країн НАТО, включаючи Німеччину, в ході відеоконференції в понеділок увечері попередили про наслідки у разі можливої агресії РФ проти України.

Про це повідомив журналістам офіційний представник Кабміну ФРН Штеффен Хебештрайт. У бесіді, присвяченій ситуації навколо України, крім канцлера Німеччини Олафа Шольца, взяли участь президенти США Франції, Польщі, прем’єри Великобританії, Італії, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен, голова Євроради Шарль Мішель і генсек НАТО Йенс Столтенберг.

“Всі учасники висловили велику стурбованість масштабними пересуваннями російських військ і викликаною Росією напруженістю. Вони разом висловили думку, що Росія повинна зробити помітні кроки з деескалації”, – стверджували в уряді ФРН.

“Всі учасники також були єдині в думці, що питання безпеки і стабільності в Європі слід вирішувати за допомогою переговорів. Вони підтвердили готовність продовжити відповідні дипломатичні зусилля, в тому числі в рамках зусиль Німеччини і Франції в “нормандському форматі””, – підкреслив Хебештрайт за підсумками відеоконференції.

“Вони домовилися про те, що нова російська агресія проти України матиме дуже серйозні наслідки”, – зазначив представник Кабміну.