Компанії США, що працюють у РФ, стурбовані можливим введенням санкцій

Американські компанії, які ведуть бізнес у Росії, просять владу США з обережністю вводити антиросійські санкції, пише Reuters.

Так, торгова група, що представляє Chevron, General Electric та інші великі корпорації США звернулися з проханням, щоб Білий дім розглянув можливість компаній виконувати свої зобов’язання після обмеження. Компанії наполягають, щоб Конгрес обмежував обсяг та термін цих санкцій.

Як зазначив президент Національної ради із зовнішньої торгівлі Джейк Колвін, у разі введення санкцій компанії повинні мати безпечний період для виконання чинних контрактів та зобов’язань, щоб їхні активи не були конфісковані, якщо вони не зможуть виконувати ділові угоди в РФ.

“Санкції мають бути максимально цілеспрямованими, щоб обмежити потенційну шкоду конкурентоспроможності американських компаній”, – заявив представник Американського інституту нафти, найбільшої в США організації, яка лобіює інтереси бурильників нафтових та газових свердловин.

За словами колишнього високопосадовця міністерства торгівлі США Вільяма Рейнша, експортні санкції, як правило, запроваджуються поетапно, що дає компаніям час, аби згорнути існуючий бізнес або забезпечити доставку продуктів, однак у цьому випадку санкції, швидше за все, будуть застосовані раптово, у розпал кризи, що ускладнить забезпечення періоду згортання.

Як зазначив представник міністерства фінансів Сполучених Штатів, США “готові завдати серйозної шкоди російській економіці, зводячи до мінімуму небажані побічні ефекти”.