У Держдепартаменті “бачать ознаки” того, що Росія може напасти на Україну “зараз або в середині лютого”

Путін збирається використати військову силу проти України “зараз або в середині лютого”, каже Шерман.
У Держдепартаменті “бачать ознаки” того, що Росія може напасти на Україну “зараз або в середині лютого”. Про це у середу, 26 січня, заявила заступник держсекретаря США Венді Шерман.

“Я не знаю, чи прийняв він (президент РФ Володимир Путін, – ред.) остаточне рішення, але ми, звичайно, бачимо всі ознаки того, що він збирається використати військову силу колись, можливо, зараз чи в середині лютого. Ми знаємо, що розпочинаються Олімпійські ігри, буде церемонія відкриття 4 лютого, і Путін буде присутній там. Сі Цзіньпін, напевно, просив, щоб у цей час не було нападу на Україну”, – сказала вона під час онлайн-дискусії Ялтинської Європейської Стратегії.

Шерман додала, що Росія наростила угруповання на кордоні з Україною.

“Я не знаю, що в голові президента Путіна. Є лише одна людина, яка знає це, і це президент Путін. Я підозрюю, що навіть люди, які оточують його, не знають, що він зрештою зробить. Я думаю, вони знають плани організації готовності військових, плани використання військових, але я підозрюю, що президент має на увазі також інші плани”, – зазначила дипломат.