США передали Росії письмову відповідь на пропозиції щодо гарантій безпеки

Посол США Джон Салліван передав російській стороні відповіді Вашингтона на пропозиції щодо гарантій безпеки. Про це повідомляє МЗС РФ.

Про те, що США передали Росії письмову відповідь, раніше повідомляла у Twitter журналіст агентства Bloomberg Дженніфер Джейкобс.

“Письмова відповідь США Росії вже передана”, – стверджує вона.

Раніше посол США у Москві Джон Салліван прибув до МЗС РФ. У свою чергу телеканал CNN повідомив із посиланням на джерела, що американська сторона має намір передати Москві письмові відповіді на пропозиції РФ щодо гарантій безпеки вже в середу.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, виступаючи на урядовій годині під час пленарного засідання Держдуми, заявив, що Росія не опублікує відповідь США щодо гарантій безпеки, якщо таке прохання надійде. При цьому він зазначив, що суть та зміст реакції Вашингтона буде донесено до громадськості.

МЗС РФ 17 грудня минулого року опублікувало російські проекти угод про гарантії безпеки, які Москва очікує від Вашингтона та НАТО. Два договори – зі США та членами альянсу – передбачають серед іншого відмову від розширення НАТО на схід, у тому числі відмову від прийняття до її складу України, а також запровадження обмежень на розміщення серйозних наступальних озброєнь, зокрема ядерних.