Блінкен: переданий документ включає побоювання США щодо дій Росії

США у відповіді на пропозиції Росії з безпеки передали Москві як свою оцінку цих пропозицій, так і американські ідеї та побоювання. Про це заявив у середу держсекретар США Ентоні Блінкен.

“Переданий нами документ включає побоювання США та їхніх союзників і партнерів щодо дій Росії, які підривають безпеку, оцінку по суті тим, що викликають стурбованість у Росії, і наші власні ідеї в областях, де ми змогли знайти спільні точки дотику”, – сказав він. журналістам у Держдепартаменті у середу.

Блінкен також окреслив сфери, де США бачать можливість для прогресу у відносинах із Росією. Зокрема, він згадав такі теми, як режим контролю над озброєннями, зокрема питання розміщення ракет у Європі, а також способи збільшення транспарентності та стабільності.

Блінкен заявив, що рішення про подальші кроки залишається за Росією, і в США готові до всіх можливих сценаріїв.

“Рішення про те, як відповісти, залишається за Росією. Ми готові до всіх сценаріїв”, – сказав він.

Блінкен також повідомив, що після отримання Москвою відповідей США щодо пропозицій безпеки, він розраховує на розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим найближчими днями для опрацювання наступних етапів переговорів.

“Я розраховую поговорити з міністром закордонних справ Лавровим найближчими днями після того, як Москва матиме шанс вивчити наш документ, і готовий обговорити наступні кроки”, – заявив Блінкен.