Комітет інформаційної політики перевірить діяльність каналів Рада і Дом

Народний депутат Юрій Павленко запропонував комітету гуманітарної та інформаційної політики питання перевірити ситуацію з переформатуванням каналів «Рада» і «Дом».

Зокрема він хоче заслухати відповідальних працівників апарату Верховної Ради і керівництво каналу про зміни на “Раді”, відповідність цих змін міжнародним зобов’язанням України, Конституції та іншим нормам права. Про це він сказав в ефірі каналу “Рада”.

За його словами, є зобов’язання України перед Радою Європи щодо того, що органи державної влади не можуть бути засновниками ЗМІ.

“На комітеті з питань свободи слова та інформаційної політики колись була окрема дискусія щодо телеканалу “Рада”, де ми тоді переконали Раду Європи, що телеканал “Рада” – це не ЗМІ, а фактично бюлетень, місія якого — висвітлювати роботу Верховної Ради, — сказав Юрій Павленко. — Показувати пленарні засідання і засідання комітетів, давати можливість пропорційно виступити народним депутатам. Цю пропорційність визначила постанова Верховної Ради. І тоді ці застереження щодо каналу “Рада” були зняті. ЗМІ, на відміну від бюлетеня, виготовляє контент. Це те, що зараз відбувається на каналі “Рада”. Там точно зараз немає висвітлення роботи комітетів. Якщо є, то тільки картинка з комітету для галочки, без слів. А ще три місяці тому на комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики приходила камера, знімала засідання. Сьогодні у них немає на це часу, це для них не важливо. А в цей момент сидять якісь експерти, які обговорюють все, що хочеш, тільки не роботу Верховної Ради. Ще цікаво: а хто зараз виготовляє цей контент? З публічних джерел ми бачимо, що його виготовляє не парламентський канал, а хтось, кому платять за це гроші. Як оформлені люди, які працюють в ефірі каналу “Рада”? Це, виявляється, теж не співробітники каналу, а якоїсь там організації. Я вже не говорю про прямі образи на адресу народних депутатів, які собі дозволяли ці ведучі. До прикладу, ведучий образив нашого колегу по комітету Олександра Качного. Тому вважаю, що тема роботи каналу “Рада” важлива і з точки зору ефективності висвітлення нашої роботи, і з точки зору конституційних норм щодо євроінтеграції України. Якщо така ситуація продовжиться, ми можемо отримати як держава відповідні санкції з боку Ради Європи. Бо ми порушимо свої зобов’язання», – сказав Юрій Павленко.

За його словами, така ж ситуація і з телеканалом «Дом», який намагаються з каналу іномовлення зараз перетворити на загальнонаціональний державний канал. «Кілька років тому була окрема дискусія щодо іномовлення, як можливості інформувати на тимчасово окупованій території. На мій погляд, це дуже серйозно б’є по зобов’язаннях, які ми як держава взяли на себе», – додав Павленко.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, за ток-шоу та новини на 16 днів канал “Рада” заплатив приватній компанії 9 млн гривень із держбюджету.

15 грудня 2021 року канал «Рада» оновив формат мовлення, перетворившись з парламентського мовника на інформаційний.

За неофіційною інформацією, продакшн оновленого мовника курує заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко. Також неофіційно було відомо, що Олексій Семенов став креативним директором мовника, а Наталія Яструбенко – шефредакторкою.

На оновленому каналі з’явилися нові ведучі. Крім політтехнолога Володимира Петрова та журналіста і блогера Сергія Іванова, які ведуть тут власні проєкти, до «Ради» прийшли колишні працівники «каналів Медведчука».

Бюджет-2022 передбачає виділення на потреби телеканалу «Рада» 378 мільйонів гривень, що є суттєвим збільшенням фінансування мовника. Також Кабмін надав каналу додаткові 17 мільйонів гривень фінансування на 2021-й.