В ООН заявили, що часу на вирішення екологічних проблем все менше

Шоста Доповідь Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) “Глобальна екологічна перспектива” (ГЕП) показує, що часу на боротьбу з глобальними екологічними проблемами залишається все менше.

Про це заявила в четвер виконавчий директор ЮНЕП, заступник генерального секретаря ООН Інгер Андерсон на презентації доповіді в ТАСС.

“У виданні 2019 року акцент зроблено на тому, що ми в ЮНЕП називаємо потрійною планетарною кризою – зміна клімату, втрата біорізноманіття і проблема забруднення відходами. Ця потрійна планетарна криза може підірвати наші зусилля щодо досягнення мети сталого розвитку. Це підкреслює масштаб екологічної проблеми, що стоїть перед нами, часу залишається все менше”, – сказала вона.

“У найближчі вісім років ми повинні діяти. Кожен з нас повинен внести свій внесок: студенти, вчені, дослідники, представники владних структур, громадянського суспільства, бізнесу, але для цього наукові дані повинні бути зрозумілими і доступними для всіх. Саме з цієї причини ми пишаємося тим, що у нас є повне видання глобальної екологічної перспективи російською мовою”, – підкреслила вона.

Андерсон також висловила подяку РФ за внесок у розробку шостої доповіді, зокрема за експертну та перекладацьку підтримку. “ГЕП дає нам варіанти – повне перетворення енергобалансу, продовольчої системи, виробництва і споживання, перехід до практично безвідходної економіки до 2050 року – ось рецепт для здоров’я планети і людей”, – резюмувала вона.