Член Верховного суду США Брайєр оголосив про плани піти у відставку

Член Верховного суду США Стівен Брайєр офіційно оголосив про плани піти у відставку у середині літа. Його листа опубліковано на сайті судової інстанції.

“Суддя Брайєр сьогодні надіслав листа, текст якого додається, до Білого дому, щоб повідомити президента Байдена про відставку з Верховного суду”, – йдеться у повідомленні на сайті.

Либеральный судья Верховного суда США Брайер подал в отставку

У самому тексті листа Браєр зазначив, що розраховує на те, щоб “це рішення набуло чинності, коли суд піде на літні канікули цього року, зазвичай це буває наприкінці червня – на початку липня”. “За умови, що на цей момент той, хто мене замінить, буде вже висунутий і затверджений на посаду”, – додав суддя.

Раніше в середу прес-секретар Білого дому Джен Псакі на регулярному брифінгу для журналістів у світлі повідомлень ЗМІ про намір Браєра піти у відставку заявляла, що президент Джо Байден, як і раніше, вважає за потрібне висування темношкірої американки кандидатом на посаду члена Верховного суду. Раніше низка політичних та громадських діячів США вже публічно закликали Байдена висунути афроамериканку кандидатом на цю посаду.

Федеральні судді США призначаються довічно за поданням глави держави. Кандидатури розглядають американські сенатори. Суддівські призначення, що здійснюються президентами, – “найдовша гра” і чи не найважливіша частина їх внутрішньополітичної спадщини. До складу Верховного суду входять дев’ять осіб.