Контактна група підписала угоду про припинення навчань та про розмінування

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі підписала угоду про припинення військових навчань за 30 км від лінії зіткнення на Донбасі.

Про це повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі, екс-президента України Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

Зокрема, за її даними, сьогодні за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську підписано два документи.

”У першому угоді йдеться про припинення навчань з бойовою стрільбою уздовж 30-кілометрової зони вздовж лінії зіткнення”, – повідомила Оліфер.

Як зазначила прес-секретар Кучми, ”представники окремих районів Донецької та Луганської областей спільно з представниками збройних сил Російської Федерації регулярно проводять такі навчання”.

”Постріли під час таких навчань носять провокаційний характер і можуть потягти за собою відповідну реакцію так само, як і залпи гармат під час бойових дій. Крім того, СММ ОБСЄ фіксує всі постріли, які мають місце вздовж лінії зіткнення”, – заявила прес-секретар Кучми.

Разом з тим вона зазначила, що Україна не веде навчань у цій частині Донбасу.
За її словами, дана угода набуває чинності з 4 березня 2016 року.

Дарка Оліфер також додала, що тристороння контактна група узгодила в Мінську технічні аспекти розмінування на 12 ділянках на Донбасі.

«Угода стосується технічних аспектів завершення розмінування на 12 узгоджених ділянках впродовж лінії зіткнення», – написала Оліфер.

За її словами, в документі детально розписано всі аспекти роботи з розмінування, включаючи огородження та маркування територій, уражених мінами в безпосередній близькості від контрольно-пропускних пунктів.

Від України документ підписали Кучма, від ОБСЄ – Мартін Сайдик, від Росії – Борис Гризлов.

Інформаційне агентство “Центр новин”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.