Рефат Чубаров: Забороною Меджлісу окупанти відкриють шлях до репресій.

У разі заборони «судом» окупаційної адміністрації у Криму діяльності Меджлісу кримськотатарського народу близько двох тисяч активних людей кримськотатарського співтовариства можуть вважатися терористами.

Про це в четвер на брифінгу в Києві за підсумками засідання Координаційної ради з питань забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території Криму і Севастополя заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України з фракції «Блок Петра Порошенка» Рефат Чубаров.

«Те, що відбувається сьогодні на території тимчасово окупованого Криму, в тому числі і цей так званий «суд», неправомірно. Всі дії щодо Меджлісу кримськотатарського народу ми оцінюємо як дії злочинні, незаконні», – заявив Чубаров.

За його словами, «заборона Меджлісу кримськотатарського народу свідчитиме про те, що буде відкрито шлях до репресій дуже багатьох людей – найактивніших членів кримськотатарського співтовариства, оскільки Меджліс – є найвищий виконавчий орган Курултаю(національного з’їзду), який обирається Курултаєм».

Як пояснив Чубаров, у структурі Меджлісу більш як 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами.

«А це більше двох тисяч людей. І вони одночасно можуть бути проголошені екстремістами, якщо не терористами. Така ситуація», – відзначив глава Меджлісу.

На його думку, незаконні дії окупаційної адміністрації у Криму триватимуть доти, поки ми, Україна, не відновимо свій суверенітет над частиною своєї території».

«Життя в Криму настільки складне і в умовах контролю Росії ми постійно будемо допомагати людям, але кардинальне рішення – за поверненням Криму до складу України», – підсумував Чубаров.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.