Байден направив до Конгресу заявку на додаткову допомогу Україні на 33 млрд доларів

Президент США Джо Байден заявив у середу, що попросив Конгрес якнайшвидше схвалити його запит на виділення додаткової фінансової допомоги Україні.

“Я щойно підписав запит Конгресу на важливу допомогу в галузі безпеки, економіки, а також на гуманітарну допомогу Україні… Важливо, щоб це фінансування отримало схвалення якнайшвидше”, – заявив Байден, виступаючи в Білому домі.

Він додав, що визнає, що така допомога є “недешевою”.

Байден заявив, що адміністрації США потрібні додаткові кошти для передання Україні артилерії, систем ППО, броньованих автомобілів.

“Ця допомога дасть Україні більше артилерії, бронемашин, протитанкових засобів, систем ППО”, – сказав він.

При цьому $20,4 млрд передбачається виділити для постачання зброї Україні та низці європейських країн. Йдеться про артилерію, броньований транспорт, протитанкові та зенітні озброєння, про зміцнення засобів оборони проти кібератак, про допомогу в розмінуванні територій.

$8,5 млрд спрямують на підтримку української економіки. Ці кошти призначені для фінансування українського уряду, допомоги Україні у продовольчій, енергетичній та медичній сферах.

Крім того, $3 млрд виділять на гуманітарну допомогу у всьому світі у вигляді пшениці та інших товарів.

Він пояснив, що запит до Конгресу США щодо виділення додаткових коштів для України має задовольнити і нинішні потреби українських військових у сфері оборони, і довгострокові у сфері безпеки.

Байден нагадав, що США та союзники вже поставили Україні понад 50 млн одиниць військового обладнання, зокрема тисячі одиниць протитанкових і зенітних систем, вертольоти, безпілотники, гранатомети та кулемети.

Раніше в середу телеканал CNBC повідомляв, що Байден просить у Конгресу $33 млрд для допомоги Україні в оборонній та гуманітарній сферах, а також для посилення оборони країн Європи.