Радбез ООН прийняли заяву щодо України

Рада безпеки ООН схвалила першу офіційну заяву після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Таким чином, Радбез схвалив першу заяву цього органу за весь час з початку повномасштабної війни РФ проти України. До цього резолюції блокував представник Москви, повідомляє агентство Reuters.

Текст згаданої заяви був розроблений Норвегією та Мексикою.

У тексті заяви Рада Безпеки «висловлює глибоку стурбованість підтриманням миру і безпеки України» та «нагадує, що всі держави-члени взяли на себе, відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, зобов’язання вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами».

Також у РБ нагадали, що “всі держави-члени взяли на себе, згідно зі Статутом Організації Об’єднаних Націй, зобов’язання вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами”.

Нагадаємо, 26 квітня генсек ООН Антоніу Гутерріш відвідав Москву, де зустрівся із російським терористом Володимиром путіним. Через два дні генсек приїхав до Києва на переговори з лідером України Володимиром Зеленським.

«Сьогодні Рада Безпеки вперше виступила одним голосом за мир в Україні. Як я часто говорив, світ має об’єднатися, щоб заглушити зброю та підтримати цінності ООН», — написав Гутерреш у Twitter.