У НАТО допустили прискорений вступ Швеції та Фінляндії

Якщо Швеція та Фінляндія вирішать подати заявки на вступ до НАТО, процедура погодження триватиме лише кілька тижнів. Про це повідомляє агентство DW у понеділок, 9 травня, з посиланням на представника Північноатлантичного альянсу у Брюсселі.

Тривалість процесу від подання заявки до підписання протоколів про вступ може становити два тижні.

“Ми не збираємося чекати саміту в Мадриді для ухвалення рішення”, – зазначив співрозмовник агентства.

Після завершення процесу вступу країн до НАТО протоколи мають бути ратифіковані кожною з 30 держав-членів Альянсу. Це може тривати кілька місяців. Водночас з урахуванням загрози для держав, що походить від РФ, усі члени НАТО, ймовірно, докладуть зусиль до завершення ратифікації в найкоротші терміни, зазначає DW.

Після російського вторгнення в Україну і в Швеції, і у Фінляндії, як показують опитування, питання про вступ до НАТО вперше отримало підтримку більшості жителів. У Фінляндії, за даними дослідження, опублікованими 9 травня радіостанцією Yle, за членство в альянсі виступають 76% респондентів. Це найвищий показник за весь час. Проти висловилися 12%, ще 11% опитаних не змогли визначитись із відповіддю. У березні рішення про вступ до НАТО підтримували 62% мешканців країни.