До Палати представників внесено резолюцію о визнанні Росії країною- спонсором тероризму

Члени Комітету Палати представників із закордонних справ, конгресмен-республіканець Джо Вілсон та конгресмен-демократ Тед Лью, представили до нижньої палати Конгресу двопартійну резолюцію, в якій пропонується визнати Російську Федерацію державою-спонсором тероризму.

Як повідомили конгресмени в опублікованому 12 травня прес-релізі, Росія, під керівництвом президента Путіна «на додаток до численних жорстокостей, вчинених військами РФ в Україні, продовжує потурати актам міжнародного тероризму, спрямованим проти політичних опонентів та різних країн у всьому світі. Російська Федерація має бути покликана відповідати за її акти глобального тероризму», пише Голос Америки.

«Весь світ з болем усвідомлює факт злочинного путінського військового вторгнення в Україну, так само як і криваву бійню, що почалася в результаті нього, яка вже призвела до загибелі українських мирних жителів і солдатів, кількість яких не встановлено, але вимірюється тисячами, – йдеться далі у заяві конгресмена Джо Вілсона. – Проте, участь Росії у міжнародному тероризмі протягом багатьох років набагато ширша і добре задокументована, незалежно від того, чи мали місце прямі атаки, чи вони були зрежисовані через приватні військові організації та скоєні найманцями. Цей розгул терору слід зупинити».

«Надавши Росії статус держави-спонсора тероризму, Сполучені Штати матимуть можливість заборонити експорт [в РФ товарів] подвійного призначення та вжити заходів економічного характеру проти інших країн, що ведуть бізнес із Росією. Більше того, Сполучені Штати зможуть розширити болючі заходи проти Росії, заморозивши її активи у США, такі як нерухомість. Це буде розумним способом надати Україні подальшу допомогу», – йдеться у прес-релізі.

Резолюція конгресменів Вілсона та Лью була представлена до Конгресу слідом за аналогічним двопартійним документом у Сенаті, авторами якого стали сенатор-республіканець Ліндсі Грем та сенатор-демократ Річард Блюменталь.

«Путін – терорист, і путінська Росія є однією з найруйнівніших сил на планеті, – заявив сенатор Грем. – Путінська Росія заслуговує на таку ухвалу. Ми також даємо зрозуміти російському народу, що ми боремося з Путіним, і поки що він є вашим лідером, займаючись подібною діяльністю, ви будете ізольовані на світовій арені».

До американського списку держав-спонсорів тероризму на сьогодні внесено Кубу, Північну Корею, Іран та Сирію.