У Конгресі закликають соцмедійні платформи краще зберігати потенційні докази російських злочинів в Україні

Керівники чотирьох комітетів Конгресу звернулися до компаній соціальних медіа із проханням зберігати вміст ймовірних доказів російських злочинів в Україні.

У четвер, 12 травня, конгресвумен Керолін Б. Мелоні, голова Комітету з нагляду та реформ, та конгресмени Стівен Ф. Лінч, голова підкомітету з національної безпеки, Грегорі В. Мікс, голова комітету із закордонних справ, і Білл Кітінг, голова підкомітету з питань Європи, енергетики та довкілля, надіслали листи до компаній Meta, Twitter, YouTube та TikTok із закликом «зберігати та архівувати вміст, опублікований на їх платформах, який потенційно може бути використаний як доказ російських військових злочинів, злочинів проти людства та інших звірств в Україні». Усі конгресмени представляють Демократичну партію США, пише «Голос Америки».

“Соціальні медіа регулярно видаляють графічний контент, який прославляє насильство або людські страждання, або може призвести до подальших вчинків насильства, і правомірно впровадили політику щодо графічного вмісту для захисту своїх користувачів”, – йдеться у листі від імені членів Конгресу.

У той же час, висловлюють вони стурбованість, таким чином може бути видалений зміст, який може бути потенційним доказом геноциду, воєнних злочинів та порушень прав людини, у тому числі – автоматично, за допомогою штучного інтелекту.

У листах наводиться заява “Варти з прав людини” від 2020 року, в якій йдеться, що «з близько 5400 одиниць соцмедіа-контенту, який підтверджує звинувачення у порушенні прав людини з 2007 року, більше 11% згодом було видалено з таких платформ, як Facebook, Twitter і YouTube».