У Південній Осетії призначили референдум про об’єднання з росією

У Південній Осетії 17 липня пройде референдум про входження до складу росії, відповідний указ підписав керівник самопроголошеної сепаратистської республіки Анатолій Бібілов.

Мешканців Південної Осетії запитають: “Ви підтримуєте об’єднання Республіки Південна Осетія та росії?”

Лідер республіки, яку створили на непідконтрольній уряду Грузії території, підписав указ про референдум, “керуючись історичним прагненням народу Республіки Південна Осетія до возз’єднання з росією”, йдеться на його сайті.

“Сьогодні ЦВК одноголосно підтримала ініціативу про входження Південної Осетії до складу росії. Документи передали до суду. Ми чекаємо на рішення суду і вже зовсім незабаром стане реальністю наша велика мрія”, – написав Бібілов у своєму телеграм.

російські чиновники заяву Бібілова поки не коментували.

За підсумками другого туру виборів керівника Південної Осетії, що відбувся 8 травня, Бібілов програв опозиційному кандидату Алану Гаглоєву.

Вибори відбулися на тлі неоднозначної реакції на відправлення жителів Південної Осетії на війну в Україні на боці росії. Там офіційно вже загинули щонайменше семеро уродженців Південної Осетії. Наприкінці березня повідомлялося про повернення до республіки близько 300 військових із розташованої на її території російської військової бази.

Москва визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії після російсько-грузинської війни у ​​серпні 2008 року. У Південній Осетії, де проживає 50 тисяч людей, розташована російська військова база, і регіон залежить від російської фінансової допомоги. Наприклад, минулого року вона становила майже 83% доходів бюджету республіки.

Грузія, а також переважна більшість країн світу, вважають Абхазію та Південну Осетію грузинською територією.