Індія запровадила заборону на експорт пшениці

Індія запровадила негайну заборону експорту пшениці. Як зазначається у заяві уряду країни, опублікованій у суботу, 14 травня, це рішення покликане стримати зростання цін на внутрішньому ринку.

У Нью-Делі також заявили, що всі існуючі контракти на постачання будуть виконані. Крім того, здійснюватимуться поставки на підставі дозволу, наданого урядом Індії іншим країнам для “задоволення їх потреб у продовольчій безпеці та на підставі запиту їхніх урядів”.

За даними агентства Reuters, у лютому уряд Індії очікував, що шостий рік поспіль буде зібрано рекордний урожай зерна, який може перевищити 111 млн. тонн. У травні прогноз був знижений, тепер очікується, що зрештою фермери зберуть менше 100 млн тонн пшениці. Держава щороку купує у виробників більшу частину врожаю, щоб забезпечити зерном більш бідним верстви населення.

На світовому ринку заборона експорту з Індії, що є другим у світі виробником пшениці, швидше за все, призведе до подальшого зростання цін, викликаного у тому числі війною в Україні та пов’язаним із нею скороченням експорту з чорноморського регіону. За оцінками ООН, в Україні зберігається майже 25 млн тонн зерна попереднього врожаю, які неможливо вивезти через бойові дії, що ведуть, а також шляхів доставки, що блокуються росією, і портів.