Україна перемогла на Євробаченні 2022

Переможцем “Євробачення-2022” стала Україна. Її представляв гурт Kalush Orchestra з піснею “Stefania”. Результати голосування національних журі країн – учасниць конкурсу та телеглядачів було оголошено в ніч на 15 травня після закінчення фінального шоу, яке проходило в Турині.

За правилами конкурсу, Євробачення 2023 року має пройти в Україні. Цього року конкурс проходив в італійському Турині.

Kalush Orchestra на «Євробаченні-2022» має надію на перше місце - ДМ Суспільного.

Голосування було дуже драматичним і до самого кінця не було відомо, хто переможе.

Kalush Orchestra отримав 631 голос від журі і глядачів.

За Україною місця у першій десятці “Євробачення” розподілись таким чином:

Сем Райдер (Великобританія) – друге місце, Шанель (Іспанія) – третє, Корнелія Якобс (Швеція) – четверте, Konstrakta (Сербія) – п’яте. Далі: Махмуд & BLANCO (Італія), Zdob si Zdub & Advahov Brothers (Молдова), Аманда Георгіаді Тенфіорд (Греція), MARO (Португалія), Subwoolfer (Норвегія).

Після виступу у фіналі Kalush Orchestra зі сцени закликав допомогти Україні, Маріуполю та “Азовсталі” просто зараз. Правилами конкурсу заборонені політичні гасла. Але шанувальники просили Kalush Orchestra про це у соцмережах.

Політичні висловлювання на “Євробаченні” заборонені. Але організатор конкурсу, Європейська мовна спілка, у відповідь на запит німецького агентства dpa повідомив: “Ми розуміємо глибокі почуття навколо України в даний момент і вважаємо, що заяви Kalush Orchestra та інших виконавців, які висловлюють підтримку українському народу, мають гуманітарний, а не політичний характер”.

Учасники від Ісландії закликали молитися за Україну. На їхніх руках і гітарах були жовто-блакитні прапори.

У представника Німеччини на звороті гітари був напис “Peace for Ukraine”, який він продемонстрував.

Пісня “Стефанія”, присвячена матері соліста Kalush Orchestra Олега Псюка – Стефанії.

“Пісня “Стефанія” – однойменна пісня, яка присвячена моїй мамі. В цій пісні взагалі немає ні одного слова про війну. Тільки після початку війни вона почала набувати дуже багато нових змістів. Багато людей почали її сприймати, як “Україна – моя мати”. І таким чином пісня стала дуже вірусною. І зараз, можна сказати, в серцях дуже багатьох українців. І дуже багато людей називають її “піснею нашої війни”, як гімн. Якщо вже так, то я хотів би назвати її піснею нашої перемоги!” – заявляв раніше лідер колективу Олег Псюк.

Країна-переможниця “Євробачення” отримує право проводити наступний конкурс. Але його організатор – Європейський мовний союз (ЄВС) – може перенести конкурс в іншу країну в тому випадку, якщо немає умов для його проведення. ЄВС офіційних заяв щодо можливості проведення “Євробачення-2023” в Україні не робив. У 2017 році, незважаючи на анексію Криму та військові дії на Донбасі, конкурс пройшов у Києві.

Україна бере участь у “Євробаченні” з 2003 року та вже двічі перемагала на конкурсі. У 2004 році у Стамбулі Руслана виграла з піснею “Wild Dances”, а у 2016 році у Стокгольмі Джамала – з “1944”.