Невідомі хакери намагалися перешкодити проведенню фіналу пісенного конкурсу Євробачення-2022

Невідомі хакери намагалися перешкодити проведенню фіналу пісенного конкурсу Євробачення-2022, але фахівцям боротьби з комп’ютерними злочинами вдалося їм завадити.

Про це у своєму Twitter повідомила у неділю, 15 травня, прес-служба італійської поліції.

Хакери намагалися проникнути до комп’ютерної мережі конкурсу в день першого півфіналу, 10 травня, а також провести так звані DDoS-атаки під час фінального голосування у ніч проти 15 травня. На думку експертів, за атаками може стояти російська хакерська група Killnet.

Росія була позбавлена ​​можливості брати участь у 66-му Євробаченні через агресивну війну в Україні. Перемогу в конкурсі здобув український гурт Kalush Orchestra.

Журі Грузії та Азербайджану усунули від голосування у фіналі

У неділю, 15 травня, національні мовники Грузії та Азербайджану висловили подив опублікованими результатами голосування національних журі. Обидві країни вказали, що їхні журі дали найвищий бал – 12 – Україні, а не Великобританії, як зазначено у підсумкових таблицях конкурсу. Згідно з останніми Україна отримала від журі двох країн по 6 балів.

Європейська мовна спілка (EBU) заявила, що у Грузії та Азербайджану, а також ще чотирьох країн – Чорногорії, Польщі, Румунії та Сан-Марино – після другої генеральної репетиції другого півфіналу “було виявлено певні порушення у результатах голосування”. Після чого їх було замінено на “агрегований результат”.

“EBU вкрай серйозно ставиться до будь-яких можливих спроб маніпулювання голосуванням на конкурсі та має право відкликати такі голоси відповідно до офіційних інструкцій з голосування, незалежно від того, чи можуть такі голоси вплинути на результати”, – йдеться у заяві спілки.