США можуть заблокувати виплати за російським боргом

Сполучені Штати розглядають можливість заблокувати виплати за російськими державними облігаціями їхнім американським власникам.

Міністерство фінансів у Вашингтоні не планує продовжувати після 25 травня пільговий період, протягом якого росія могла проводити виплати за держборгом, повідомляють Reuters та Bloomberg з посиланням на представників адміністрації США.

За даними Bloomberg, в адміністрації президента Джо Байдена схиляються до цього жорсткого сценарію, який може наблизити дефолт рф. Цей крок перебуває на стадії обговорення, остаточного рішення ще не прийнято, зазначив співрозмовник Reuters. Він наголосив, що у Вашингтоні розглядають “усі варіанти тиску” на російського терориста володимира путіна.

Однією із складових західних санкцій, запроваджених після початку війни рф проти України, є заборона угод із російським міністерством фінансів, а також ЦБ рф та Фондом національного добробуту. Проте Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США 2 березня зробило виняток для отримання виплати відсотків та дивідендів у рамках погашення заборгованості та виплат акціонерам. Ця ліцензія дозволила російській терористичній державі продовжувати виплати за держоблігаціями і тим самим запобігти дефолту за державним боргом.

Її дія спливає 25 травня. З цього моменту до кінця 2022 року росії необхідно буде виплати за зовнішніми суверенними облігаціями на суму майже 2 млрд доларів.